KOTŁY TAURUS

Kotły TAURUS to produkty o najwyższym standardzie wykonania, które są idealnym wyborem dla użytkowników poszukujących ekologicznych i zarazem ekonomicznych rozwiązań w postaci niskich kosztów eksploatacji. Producent przygotował kotły o zróżnicowanej budowie i wyposażeniu, dopasowane do potrzeb oraz możliwości finansowych klientów, wśród których znajdują się rozwiązania dla budownictwa mieszkaniowego jak i większych obiektów użyteczności publicznej czy zakładów przemysłowych.

Oferta sprzedaży naszego sklepu obejmuje szeroką gamę kotłów TAURUS na paliwa stałe w mocach od 6 do 1200 kW:

Kotły zasypowe – przystosowane do pracy w trybie dolnego oraz górnego spalania, których podstawowym paliwem jest węgiel typu orzech, zastępczym zaś może być mieszanka miału i węgla czy drewno sezonowane
Kotły z podajnikiem – tłokowym lub ślimakowym, wyposażone opcjonalnie w palnik stalowy lub żeliwny, dostępne w wersji z podwójnym paleniskiem albo bez dodatkowego paleniska

Zalety kotłów TAURUS:

  • Wysoka sprawność w swojej klasie
  • Duża masa świadcząca o solidności i pewności konstrukcji
  • Niskie zużycie oraz łatwy załadunek paliwa
  •  5 lat gwarancji na wymiennik kotła
  •  2 lata gwarancji na pozostałe elementy kotła
  • Wewnętrzne elementy wymienników ciepła wykonane z atestowanej stali kotłowej
  • Drzwiczki stalowe, wyprodukowane z podwójnej wytłoczonej blachy z izolacją powietrzną, minimalizujące straty ciepła i maksymalizujące bezpieczne użytkowanie
  • W cenie kotła blokada ciągu kominowego, nie zabudowana w celu ułatwienia transportu i montażu
  • Na wyposażeniu pieca sterowniki typu ST-481 umożliwiające dokładną regulację pracy urządzenia oraz instalacji grzewczej oraz  akcesoria do czyszczenia kotłów
  • Właściwie zabezpieczenie na czas transportu oraz składowania

Polecane modele:

GAUR DUO plus

WĘGLOWO MIAŁOWY KOCIOŁ GRZEWCZY Z PODAJNIKIEM TŁOKOWYM

WYGODA UŻYTKOWANIA, WIĘCEJ CZASU DLA TWOICH BLISKICH

GAUR DUO PLUS to flagowy model z rodziny kotłów Taurus. Jest to kocioł z podajnikiem tłokowym (szufladowym). Podstawowym paliwem przewidzianym do spalania w tym kotle jest miał. Dzięki prześwitowi tłoka 30mm jest możliwe palenie eko-groszkiem (granulacja do 25mm). Ponadto dzięki dodatkowemu palenisku z rusztem wodnym możliwe jest również spalanie paliwa grubszego sortymentu, np. drewna lub węgla typu orzech, ewentualnie rozruch kotła w sytuacjach awaryjnych. Duża komora spalania ułatwia palenie w sposób tradycyjny. Zasada działania podajnika paliwa, oparta jest na ruchomym tłoku (szufladzie), który swoim ruchem posuwisto-zwrotnym, powoduje przesuwanie kolejnych porcji paliwa w kierunku paleniska. Po procesie spalenia, popiół jest usuwany poprzez przesuwanie kolejnych porcji paliwa na palnik.

 

GAUR DUO PREMIUM

WĘGLOWO – MIAŁOWY KOCIOŁ GRZEWCZY Z PODAJNIKIEM TŁOKOWYM I HYDRAULICZNYM ZESTAWEM PODŁĄCZENertIOWYM ( HZP ) 

GAUR DUO PREMIUM to flagowy model z rodziny kotłów Taurus. Kocioł posiada taka samą konstrukcję jak standardowy kocioł GAUR DUO plus lecz dodatkowo został wyposażony w Hydrauliczny Zestaw Podłączeniowy tzw. “HZP”. Kocioł we współpracy z “HZP” w pełni wykorzystuje swoje walory użytkowe dzięki czemu staje się w pełni oszczędny i ekologiczny. Podstawowymi zaletami połączenia kotła GAUR DUO z HZP to większy komfort cieplny – dzięki zastosowaniu automatyki pogodowej. Uzyskujemy to poprzez odpowiednią zmianę temperatury w instalacji grzewczej (krzywa grzania), gdzie parametr zmienia się wraz ze zmianą temperatury na zewnątrz. Sterownik kotła pozwala także na obsługę regulatora pomieszczeniowego co dodatkowo poprawia komfort cieplny. Dłuższa żywotność kotła, dzięki automatycznej kontroli temperatury powrotu kotła. Regulacja tygodniowa, z obniżeniem nocnym i okresowym. Czysty kocioł i komin dzięki utrzymywaniu stałej, wysokiej temperatury w kotle. Szybka zmiana temperatury – dzięki zastosowaniu opcji Komfort Urlop, które pozwalają na szybkie podwyższenie lub obniżenie temperatury czynnika poprzez odpowiednią regulację zaworu mieszającego.

BIZON DUO plus

WĘGLOWY KOCIOŁ GRZEWCZY Z PODAJNIKIEM ŚLIMAKOWYM

bizonduo (Medium)

Dzięki nowatorskiej konstrukcji kocioł Bizon Duo, posiada dwie komory spalania. Dolną, wyposażoną w automatyczny podajnik paliwa z palnikiem retortowym na węgiel typu eko-groszek oraz górną, utworzoną przez stały ruszt chłodzony wodą. Dodatkowe palenisko z rusztem wodnym umożliwia spalanie drewna kawałkowego lub węgla sortymentu „Orzech”. Wymiennik ciepła stanowią poziome przegrody.W zależności od upodobań klienta kocioł wyposażony jest w palnik retortowy stalowy lub palnik żeliwny. Doskonale nadaje się do spalania gorszych jakościowo paliw oraz takich, które wykazują tendencję do tworzenia w procesie spalania tzw spieków. Paliwem podstawowym jest węgiel o granulacji do 32 mm. Bez wprowadzania zmian konstrukcyjnych palnik nadaje się także do spalania biopaliw w postaci peletu czy zrębków drewna.  Ze względu na użyte do jego produkcji żeliwo palnik posiada dużo lepsze właściwości wytrzymałościowe zarówno w zakresie dużych temperatur jak i czynników chemicznych takich jak zawarta w węglu siarka przyczyniająca się do powstawania korozji. Ślimak podajnika również wykonany jest z żeliwa lecz z tzw żeliwa sferoidalnego, którego struktura sprawia, że może ono podlegać odkształceniom bez uszkodzeń oraz odporne jest na ściskanie i zginanie. Zastosowanie żeliwa sprawia, że podajnik pracuje ciszej niż w przypadku ślimaków wykonanych ze stali oraz w mniejszym stopniu przyczynia się do przenoszenia drgań na pozostałe elementy kotła.

BIZON plus

WĘGLOWY KOCIOŁ GRZEWCZY Z PODAJNIKIEM ŚLIMAKOWYM

 bizon foto

BIZON plus to kocioł dla osób poszukujących ekologicznych rozwiązań. Kotły typu Bizon, zapewniają wysoki komfort przy niskich kosztach eksploatacji. Jest to kocioł z podajnikiem ślimakowych na paliwo w postaci węgla typu ekogroszek. Ponadto na wyposażeniu  kotła znajduje się palenisko rusztowe umożliwiające pracę kotła w sytuacjach awaryjnych.
Wymiennik ciepła wykonany jest z poziomych przegród stalowych, między którymi spaliny przepływają poziomo kanałami do górnej części wymiennika, a następnie w kierunku czopucha.

BAWÓŁ WYSOKI

Kocioł grzewczy z górnym spalaniem na drewno, biomasę i węgiel

ws2Paliwem podstawowym jest węgiel, ale kocioł również dobrze spala odsiewane miały węglowe, flot, drewno, słomę, trociny oraz chrust. Jego sprawność jest zależna od zastosowanego opału. Wyższa temperatura spalin ochrania kocioł przed zawilgoceniem i przedłuża jego żywotność. Ruszta wodne nie wymagające wymiany w całym okresie eksploatacji. Do budowy tego kotła użyto sprawdzonej konstrukcji tradycyjnego kotła Bawół. Dzięki przeniesieniu wymiennika z tyłu kotła w jego górną część stworzyliśmy dla Państwa kocioł z wszystkimi zaletami tradycyjnego kotła Bawół mieszczącego się w ciasnych (wąskich) kotłowniach. Bawół W oraz WS posiada duże drzwiczki zasypowe oraz obszerną komorę paleniska, pozwala ona na spalanie nawet większych klocków drewna. Zasyp węglem umożliwia wielogodzinną pracę bez konieczności dokładania paliwa. Bawół w wersji WS posiada zabudowany wentylator o płynnej regulacji wydajności ze sterowaniem elektronicznym, który pozwala dostosować ilość podawanego powietrza do rodzaju paliwa. Powietrze doprowadzane jest do paleniska przez specjalnie zaprojektowane dysze.

TUR

Węglowy kocioł grzewczy z dolnym spalaniem

tur

Bardzo niskie zużycie opału- duże oszczędności w Twoim domowym budżecie
Potwierdzona badaniami sprawność ~ 86% i niska emisja spalin uzyskana dzięki odpowiednim parametrom wymiennika ciepła
oraz zapewnieniu odpowiedniego obiegu powietrza.
Ruszta wodne nie wymagające wymiany w całym okresie eksploatacji.

Łatwość czyszczenia – wygoda użytkowania
TUR wyposażony jest w innowacyjny zespolony dźwigniowy przegarniacz którego konstrukcja uniemożliwia jego wypalenie.

Kocioł oferowany jest w dwóch wersjach:
1) Wersja standard, bez sterownika i zestawu nadmuchowego
– opcjonalnie możliwość zastosowania regulatora ciągu,

2) Wersja z zestawem nadmuchowym wraz ze sterowaniem elektronicznym
(sterownik poza stabilizatorem temperatury obsługuje także pracę pompy obiegowej C.O.).
TUR wyposażony jest w blokadę ciągu kominowego.

Uniwersalność
Paliwem podstawowym jest węgiel kamienny.
Kocioł nadaje się również do spalania drewna, odpadów i flotu węglowego